O projekte

Drahé fashionistky, úžasné ženy s veľkým srdcom, lovkyne unikátnych vychytávok

V MÁJI 2023 SME SPOLU VYDRAŽILI REKORDNÚ SUMU 51 315 EUR!

Ďakujeme za každé prihodenie a vašu neuveriteľnú veľkorysosť, ktorá nás pri každej dražbe dojíma.

Celková doteraz vydražená suma: 282 172 €

Spolu sme doteraz vyzbierali 282.172 EUR. Je to fantastická suma, ďakujeme!

Komu chceme pomôcť?

Už siedmi rok spolu pomáhame ženám a ich detičkám, ktoré nemajú toľko šťastia ako my. Chýbajú im veci, ktoré sú pre nás obyčajné a všedné, a najviac im chýba bezpečný domov ale i zdravie. Preto pomáhame vybraným azylovým domom a krízovým centrám naprieč celým Slovenskom. Okrem násilia na ženách v nás rezonujú aj príbehy ťažkých ženských osudov, s ktorými sa pri našej novinárskej práci stretávame. Všetky mená a kontakty na tieto statočné ženy máme v redakcii a ak im chcete pomôcť ešte osobne, mimo nášho EVA CHARITY BAZAAR, rady vám ich poskytneme…

Martina

Martinka patrí medzi nemálo slovenských onko pacientiek, ktorým bola po náročnej rádio/chemo/biologickej liečbe indikovaná liečba imunologickým liekom Keytruda. VŠZP ho však odmieta hradiť, pretože nie je na danú indikáciu kategorizovaný. S vynaložením všetkých síl a snahy dobrých ľudí, už minula na liečbu 50.000 EUR. Tento liek je pre ňu jediná možná liečba, chemoterapia aj biologická liečba prestali byť účinné. Vďaka lieku Keytruda opäť nastúpila do zamestnania ako učiteľka ZŠ v Želiezovciach. Má dve deti,  Jakuba a Martina (10 a 13 rokov), ktoré vychováva sama, partner ju pred rokom opustil.

Patrícia

52 ročná energická žena, mama troch detí, aktívna športovkyňa jedného dňa odpadla na bicykli. Zistili jej aneuryzmu, výduť na cieve v mozgu. Nasledovala okamžitá operácia, ktorá však nedopadla dobre, došlo počas nej k ischémii mozgu a Patrícia to takmer neprežila. Lenže je to bojovníčka a hrdinka, hoci nikto nečakal, žeby sa mohla prebrať z bdelej kómy, rodina sa okolo nej pevne zomkla a ona sa chopila svojej šance na druhý život! Bojuje, nevzdáva sa, cvičí, momentálne má ochrnutú celú ľavú časť tela, a čaká na dôležitú operáciu v decembri.

Andrea

Má 38 rokov, jej prvá dcérka zomrela 3 ročná na vzácnu metabolickú poruchu. Druhú dcérku po pôrode kojila, a keď mala 3-4 mesiace, začala pociťovala v ľavom prsníku hrčku. Diagnóza duktálny a lobulárny invazívny karcinóm prníka… Podstúpila náročnú a dlhodobú liečbu, tú biologickú ukončila práve nedávno, 16. októbra. Verí, že chorobu dostala pod kontrolu. Má výrazne oslabenú imunitu, nemôže sa zatiaľ zapojiť do „normálneho“ života.

Beáta

„Som mamou 11 ročnej Emky so zriedkavou genetickou poruchou Prader Williho syndróm,“ hovorí Beátka. Aby trápenia nebolo málo, v januári 2022 jej diagnostikovali karcinóm prsníka. Po operácii nasledovala aj hysterektómia. Žijú sami dve v sociálnom mestskom byte, momentálne je PN. „Každý sa ma pýta, ako to zvládam… musím. Dcéra má potrebuje.“

Katka

Mladá mamina bojuje s rakovinou, konkrétne s metastatickým karcinómom HER2.

Vzhľadom na náročnú liečbu ostala Katka na invalidnom dôchodku. Malý synček Mirko jej však dáva silu, aby sa nevzdala. Problém však je v tom, že jej zdravotná poisťovňa zamietla navrhnutú liečbu a vysoké náklady za liek, ktorý jej dáva nádej, si musí zaplatiť sama. Dajme Katke nádej byť so svojím synčekom čo najdlhšie.

Mária

51 ročná rozvedená mamka 3 detí bola diagnostikovaná s rakovinou hrubého čreva v roku 2019. Mimochodom, 4 x testy na okultné krvácanie mala negatívne. Nekonečné chemoterapie, liečby, operácie, si vyžiadali nielen fyzickú ale aj psychickú daň, no Majka sa nevzdáva a potvrdzuje, aké neskutočne silné vedia byť ženy. Sama si vyhľadávala možnosti liečby a zasielala nálezy kade tade, momentálne je po veľmi náročnej operácii pečene. Každé euro jej pomôže aby si vedela zaplatiť aspoň základné náklady na život a lieky.

Stanka

V septembri 2019 sa s veľkým odhodlaním, radosťou a očakávaním pustila do podnikania. Za veľkej podpory manžela a dcérky si zriadila v Prešove vlastné nechtové štúdio a tešila sa na prácu, ktorú však stopol Covid. A práve v tomto období si nahmatala hrčku v prsníku. Nebolo to vhodné obdobie na akúkoľvek chorobu, kým sa dostala k určeniu diagnózy prešlo 6 dlhých mesiacov. Výsledok biopsie: 3. klinické štádium. Po liečebnom kolotoči sa ocitla oslabená s bolesťami chrbtice na invalidnom dôchodku. Rodinu živí len manžel, Stanke výrazne pomáha výživový doplnok, ktorý však stojí 115 eur/na 8 dní, potrebuje aj špeciálnu stravu.

Daniela

Keď bola v deviatom mesiaci tehotenstva, diagnostikovali jej manželovi ALS. Amyotrofická laterálna skleróza je zriedkavé smrteľné neurodegeneratívne ochorenie, ktoré vedie k svalovej slabosti, atrofii a nakoniec k zlyhaniu dýchania v priebehu 2 – 4 rokov po nástupe symptómov. Daniela sa stará doma o svojho muža, ktorý je už komplet ležiaci pacient, a plus o ich dve deti.

Broňa

39 ročná Broňa Leroux, mamina krásnej 3-ročnej dcérky Lilly, je vo 4. štádiu rakoviny prsníka. „Môj stav je vážny a vyhliadky liečby v podmienkach SR nie sú priaznivé. Nádej sa rysuje vo využívaní individualizovaného testovania a nových liečebných protokoloch v zahraničí, čo sú pre mňa, bežného smrteľníka, finančne nedostupné možnosti – bavíme sa o desiatkach tisíc eur.“ Broňa má aj svoju verejnú zbierku, kde ju môžete podporiť, a my budeme rady ak aspoň trošičku prispejeme k záchrane a predĺženiu jej života. Lebo ak v niečo veríme, tak je to v lásku a dobro, ktoré v každom z nás sú.

Silvia

Silvia žije v malej dedinke pri Bratislave, má 3 deti. Len jedno z nich je zdravé, 12 ročný syn. Najstaršia Karin má 17 rokov a svalovú artrofiu najťažšieho typu, takže je na prístrojoch. 9 ročná dcéra Dorotka trpí ťažkou formou autizmu.

Kto sme

Občianske združenie BEAUTIFUL CHARITY v spolupráci s magazínom EVA realizuje unikátne online aukcie Eva Charity Bazaar, vďaka ktorým sme dokázali pomôcť týraným ženám a chorým detičkám na Slovensku. Počas korona krízy naša pomoc smerovala aj zdravotníkom a nemocniciam, po vypuknutí vojny na Ukrajine sme pomáhali statočným ženám, ktoré k nám utekali aj so svojimi deťmi.

Spájame sa s projektmi, ktoré podporujú a rozvíjajú sociálne, ekonomické, edukačné aj kultúrne potreby ľudí a najmä žien. Vždy hľadáme pridanú hodnotu a vyšší cieľ, aby sme zlepšili a skvalitnili ich život.

BEAUTIFUL CHARITY o.z.
Jarabinková 17562/2
821 09 Bratislava>

IČO: 53316584
Reg. MV SR: VVS/1-900/90-59954

Stanovy Beautiful Charity

 

O našom projekte

Móda, krása, láska, pomoc – toto všetko v sebe spája unikátna online dražba luxusných kúskov Eva Charity Bazaar. Stačí klik na www.evacharitybazaar.sk, kde sa za pár sekúnd zaregistrujete a môžete zabojovať o jeden z vyše 100 luxusných kúskov, ktoré sa dražia za zlomok svojej skutočnej ceny. Kabelky, oblečenie, doplnky exkluzívna kozmetika, všetko od 1 eura a značky po ktorých túži každá žena, Hermés, Dior, Gucci, Louis Vuitton a mnohé ďalšie.

Ďakujeme za každé Vaše prihodenie, každé euríčko sa počíta!

Ako to funguje?

Každý z darcov, ktorý nám do aukcie venuje svoje luxusné fashion kúsky, môže transparentne sledovať, za koľko sa vydražili. Rovnako každý, kto si svoj vysnívaný kúsok vydraží, si ho môže užiť s pocitom, že pomohol týraným ženám, ich deťom a daroval aj kúsok svojho srdca. Vyzbierané peniažky z dražby rozdelíme krízovým centrám, azylovým domom alebo ženám, ktoré potrebujú našu pomoc.

Top značky

V prvom ročníku boli najobľúbenejšie a najviac zastúpené značky Louis Vuitton, Gucci, Prada a Vivienne Westwood. Každá mala v aukcii po 5 kúskov.

Obľúbená značka

Gucci lakovky sa minuli za 180€.

Najhodnotnejší kúsok

Kabelka Chanel. Jej cena sa v záverečnom súboji zastavila na sume 3 210 €.

Najväčšia bitka

Louis Vuitton šatka sa vydražila za 690 €.

Skvost značky Hermès

Och táto Evelynka! Fantastická investícia, vydražená za 2 800 €.

Veľká bitka

Náhrdelník Laura Lee. Až 86 prihodení zaznamenal zlatý náhrdelník s briliantom Initial Coin.

Najobľúbenejší kúsok

Louis Vuitton Alma, vyhľadávaná klasika, ktorá sa pravidelne objavuje aj v našom Bazaare.

Komu sme pomohli?

V rokoch 2017 a 2018 sme podporili výťažkom z dražby nadáciu SRDCE PRE DETI. V roku 2019 sme odovzdali prostredníctvom Nadácie MARKÍZA 20.000 Eur piatim rodinám, ktoré sa ocitli v núdzi. V roku 2020 sme sa ocitli uprostred pandémie, no o to viac sme sa posnažili! Vydražili sme rúška od slovenských dizajnérov a pomohli tak združeniu Kto pomôže Slovensku, v dražbe umenia sme vyzbierali viac ako 2.533 Eur v prospech POMOC NEMOCNICI. V rámci májového 2020 EVA CHARITY BAZAAR sme vyzbierali 17.728 Eur,  ktoré sme odovzdali šiestim azylovým domom a krízovým centrám.

EVA CHARITY BAZAAR CHRISTMAS EDITION 2020 priniesol výťažok 25.993 Eur, ktoré sme rozdelili šiestim bezpečným ženským azylovým domom a krízovým centrám. Od začiatku roku 2021 sme vyzbierali pre našich zdravotníkov a pre ďalšie azylové domy a krízové centrá 44.775 Eur. EVA CHARITY BAZAAR CHRISTMAS EDITION 2021 priniesla rekordných 39.695 Eur. Vydražené peniažky sme rozdelili 5-tim azylovým domom, útulkom a krízovým centrám pre týrané ženy a ich deti. V špeciálnej dražbe pre UKRAJINU v roku 2022 sme za 7 dní vyzbierali 10.004 Eur, za ktoré sme podporili krízové centrá v Dunajskej Lužnej a Sládkovičove. A vzápätí sme 10. mája odpálili tradičný EVA CHARITY BAZAAR, s ktorým sme dosiahli doposiaľ najvyššiu sumu – 40. 217 Eur ! Bez VÁS by sme to nedokázali. V júni 2023 sme spolu vydražili rekordnú sumu 51.315 Eur! Ďakujeme!

Naše úspechy