EVA pomáha EVE

Evka Čičková bola žena ako my – práca, dcérka, aj stresy, aj radosti, žila rýchlo, a pracovala v našom vydavateľstve ako naša kolegyňa z obchodného oddelenia. Keď v lete odišla so svojou dcérkou na dovolenku do Turecka, vrátila sa a to bol koniec jej predošlého života. Najprv to vyzeralo na zápal mozgových blán, lenže jej stav sa stále zhoršoval a vitálna zdravá žena bez akýchkoľvek diagnóz po pár dňoch znehybnela.

Testy neobjavili žiadne známe vírusy, žiadne baktérie, v poriadku bolo aj CT miechy a mozgu. Až magnetická rezonancia ukázala, že má zápal koreňa mozgu a miechy. Príde nám neskutočné, ako sa zrazu život dokáže zvrtnúť v priebehu pár dni… Jej cieľom je znovu chodiť, hoci teraz je šťastná, že sa už dokáže aspoň sama najesť a napiť. Preto denne rehabilituje a cvičí, práve to ju zásadne posúva vpred.

Tieto terapie sú náročné nielen fyzicky, ale najmä finančne, preto chceme aj Evke zabezpečiť jednu komplexnú špičkovú terapiu na novej neurorehabilitačnej klinike Levita v Lehniciach. V Levite totiž poskytujú starostlivosť na najvyššej možnej úrovni pre všetky vekové kategórie. Používajú na to popri klasickej neurorehabilitácii aj najnovšie robotické prístroje, aké nemá nikto iný na Slovensku. Túto intenzívnu terapiu venujeme Evke s láskou a nádejou, že jej pomôže urobiť dôležitý krok vpred.